Wydarzenia

Co, gdzie i kiedy się dzieje, bo nasza kampania to nie tylko billboardy.

Ruszyły pierwsze zajęcia z języka ukraińskiego. Jeśli jesteś zainteresowany, zainteresowana, napisz do nas.

W niektórych kawiarniach w Lublinie, możecie usłyszeć ukraińską muzykę, do zamówienia otrzymacie naklejkę z ukraińskim hasłem lub polsko- ukraiński słowniczek w formie ulotki.

Są billboardy, były też plakaty.

Na lubelszczyźnie żyje już ponad 30 tysięcy osób z Ukrainy. Warto poznać choć kilka słów w ich języku, by potrafić przywitać się z sąsiadem i sąsiadką. Stąd pomysł na kampanię „Lublin uczy się ukraińskiego”!
W 2019 roku zorganizowaliśmy warsztaty z tworzenia dużych, sygnowanych plakatów, inspirowanych billboardami „Lublin uczy się ukraińskiego”!
Nauka to czas poznawania nie tylko języka, ale i ludzi, którym tym językiem mówią. Zaprosiliśmy Polaków i Polki oraz Ukraińców i Ukrainki jak również osoby innych narodowości do uczestnictwa w warsztatach z tworzenia plakatów inspirowanych naszą kampanią. Pracowaliśmy przy użyciu techniki szablonu.
Miejsce wydarzenia nie było przypadkowe: Galeria Labirynt ciągle się rozwija, stając się miejscem unikalnych międzynarodowych i międzykulturowych spotkań.

Warsztat był prowadzony przez Roberta Zająca z Kolektywu kilku.com.

Każda osoba, która zapisała się na warsztaty, poza wartością jaką jest integracja, mogła wykonać dwie sygnowane odbitki. I jedną zabrać ze sobą, a drugą przeznaczyć do celów promocyjnych – prace trafiły do serc Lublina: instytucji kultury, kawiarni czy innych miejsc inspiracji.Obserwatorium sztuki. Warsztaty polsko-cudzoziemskie wokół sztuki współczesnej

W jaki sposób patrzeć na sztukę współczesną? Co i dlaczego można w niej zobaczyć? W jaki sposób interpretować prace, które wymykają się tradycyjnym technikom artystycznym? 
Więcej na www.hf.org.pl

14 -17 marca 2019 „Drowa rubaly dwa droworuby”
Zrozumieć to łatwiej niż wymówić. Jeśli chcesz poćwiczyć ukraińskie łamańce językowe i wejść na wyższy level zaawansowania w błyszczeniu znajomością języka ukraińskiego, wpadnij na 17. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs 2019 – Lublin! W przerwach między filmami będziemy ćwiczyć i łamać języki. Wyzwanie brzmi: skoromowky!
Szukaj nas przy sali kinowej Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12.
Więcej na www.hf.org.pl