Wydarzenia

Co, gdzie i kiedy się dzieje, bo nasza kampania to nie tylko billboardy.

Jak ruszymy, to zaprosimy Was na spotkania dotyczące języka ukraińskiego. Nie po to, by się go od razu nauczyć, ale żeby się z nim nieco oswoić, dowiedzieć, skąd pochodzi, w czym jest podobny, a czym się różni od innych języków słowiańskich.

Chcemy też podsyłać propozycje innych aktywności, które związane są z poznawaniem nowych sąsiadów.

Były billboardy, będą plakaty.

Na lubelszczyźnie żyje już ponad 25 tysięcy osób z Ukrainy. Warto ponać choć kilka słów w ich języku, by potrafić przywitać się z sąsiadem i sąsiadką. Stąd pomysł na kampanie „Lublin uczy się ukraińskiego!
Serdecznie zapraszamy na warsztaty z tworzenia dużych, sygnowanych plakatów, inspirowanych billboardami „Lublin uczy się ukraińskiego”!
Nauka to czas poznawania nie tylko języka, ale i ludzi, którym tym językiem mówią. Zapraszamy Polaków i Polki oraz Ukraińców i Ukrainki jak również osoby innych narodowości do uczestnictwa w warsztatach z tworzenia plakatów inspirowanych naszą kampanią. Pracować będziemy używjąc techniki szablonu.
Miejsce wydarzenia nie jest przypadkowe: Galeria Labirynt ciągle się rozwija, stając się miejscem unikalnych międzynarodowych i międzykulturowych spotkań.

Warsztat będzie prowadzony przez Roberta Zająca z Kolektywu kilku.com.

Każda osoba, będzie, która zapisze się na warsztaty, poza warością jaką jest integracja, będzie mogła wykonać dwie sygnowane odbitki. I jedną zabrać ze sobą, a drugą przeznaczyć na do celów promocyjnych – jej praca trafi do serc Lublina: instytucji kultury, kawiarni czy innych miejsc inspiracji. 

Czas i miejsce: niedziela 19 maja, 13:00 – 17:00, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5. 

Wszystkich zainteresowanych uczęstnictwem w Warsztatach zachęcamy do wysłania zgłoszeń na adres mailowy: mariiamartyniuk@gmail.com. 

Liczba miejsc ograniczona.


Obserwatorium sztuki. Warsztaty polsko-cudzoziemskie wokół sztuki współczesnej

W jaki sposób patrzeć na sztukę współczesną? Co i dlaczego można w niej zobaczyć? W jaki sposób interpretować prace, które wymykają się tradycyjnym technikom artystycznym? 
Więcej na www.hf.org.pl

14 -17 marca 2019 „Drowa rubaly dwa droworuby”
Zrozumieć to łatwiej niż wymówić. Jeśli chcesz poćwiczyć ukraińskie łamańce językowe i wejść na wyższy level zaawansowania w błyszczeniu znajomością języka ukraińskiego, wpadnij na 17. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs 2019 – Lublin! W przerwach między filmami będziemy ćwiczyć i łamać języki. Wyzwanie brzmi: skoromowky!
Szukaj nas przy sali kinowej Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12.
Więcej na www.hf.org.pl